Więcej koralików

trzyNiby już jest wiosna, ale za oknem nadal dosyć ponuro. Na poprawę nastroju dzielę się zdjęciami moich kolorowych bransoletek. Zdjęcia powstały w promieniach lutowego słońca, ale biżuteria będzie się prezentowała jeszcze piękniej w letnim świetle.

Wszystkie trzy bransoletki zrobione są z koralików z kamieni naturalnych.

jadeit ptaszekBransoletkę z ptaszkiem wykonałam z jadeitów w kolorze landrynkowym – żółto-różowym. Ponieważ kolorowa zawieszka ma złote dodatki, bransoletka również udekorowana została ozdobami w kolorze złotym, przekładkami, serduszkiem i kółkami – sprzężynkami. Dodatkowy, przezroczysty koralik w ciekawym kształcie miał przełamać cukierkowatość kompozycji.

bawole okoBransoletka z gekonem powstała z 1 cm koralików z kamienia bawole oko, pięknie przyjmujących promienie słońca. Tutaj nie ma zbyt wiele dodatkowych ozdób, poza gładkimi przekładkami w kolorze złotym, żeby nie odwracać uwagi od urody kamieni.

3 bransoletkiPierwsza z lewej, z koniczynką, to bransoletka z jadeitów, tym razem w kolorze „arbuzowym”, biało-zielono-różowym. Kulki oddzielone są drobnymi, srebrnymi kulkami. Dodatkową ozdobą są przekładki, ażurowa i z drobnym wzorkiem.

I jeszcze raz wszystkie trzy:

trzy bransoletkiPonieważ bransoletki na gumce już jako tako opanowałam, pora zabrać się za inne elementy biżuterii. Poniżej prezentuję pierwsze próby. Bransoletka z howlitów doczekała się kompletu z wisiorkiem i kolczykami.

komplet

Mam nadzieję, że się podobają ;)