Morze wzywa

seaPrzedstawiam kartkę, która została zainspirowana wyzwaniem sklepu Na Strychu.

Dostałam w prezencie zestaw tekturek ze statkiem, który stał się głównym elementem mojej pracy. Postanowiłam go nieco zmodyfikować, tak aby pasował do charakteru kartki. Odbiłam na nim stempel z tekstem, potuszowałam brzegi na brązowo i całość pokryłam preparatem Cracle Accent, tworzącym efekt spękanego szkła. Z bliska stateczek przedstawia się tak:

shipTło kartki również jest zdobione stemplami, które odbiłam transparentnym tuszem i pudrem do embossingu. Stemple (macki i wodorosty na dnie morza oraz róża wiatrów wskazująca drogę mojemu statkowi) są widoczne szczególnie gdy kartkę ogląda się pod kątem. Efekt ten uzyskałam dzięki ponownemu pokryciu niebieskim tuszem tła ze stemplami.

sea1W sieci błyszczą skarby – złote paseczki brokatu i małe „szafirki” (kupione jako zestaw ozdób do paznokci ;) ). Rolę sieci rybackiej pełni bandaż zafarbowany w odcieniach morskiej zieleni i błękitu. Próbowałam wykorzystać do tego celu gazę, ale struktura gazy wydała mi się zbyt gęsta. Całość pochlapałam perłową farbą akwarelową, a sieć dodatkowo złotą akwarelą w płynie – Liquarel.

Trudno je dostrzec, ale na kartce przykleiłam też rybki. Mikro-rybki wycięte z kalki i pokolorowane na niebiesko markerem pływają pod siecią, o tutaj:

rybkiKartkę przeszyłam ręcznie, szew maszynowy nie bardzo pasował mi do „surowego” morskiego charakteru.

Karteczka najlepiej prezentuje się w pełnym słońcu, wtedy najlepiej dostrzec wszystkie jej warstwy.

sea2

Pracę zgłaszam do Wyzwania z gratisowymi tekturkami na blogu sklepu Na Strychu.

tekturki-wyzwanie-580x388