Niebieskie święta

Pierwsze kartki na Boże Narodzenie 2014

Przedstawiam moją nową kolekcję kartek świątecznych – pierwszych w tym roku.

Używałam tylko koloru niebieskiego i białego – gdzieniegdzie widać tylko srebrną wstążkę i jeden srebrny napis-naklejkę.

Zamierzałam wykorzystać tylko wycinanki z plotera, jak tutaj:

Niebieskie święta 2 - szablon Birds

Na kartce powyżej wykorzystałam wzór znaleziony na stronie Bird’s cards i napis, który udało mi się samodzielnie zaprojektować i wyciąć na moim ploterku.

Wypróbowałam też inną stronę, której autorka oferuje wzory do wycinania, http://monicascreativeroom.se.

Ze strony Moniki pochodzi brzeg poniższej kartki, natomiast napis Boże Narodzenie zaprojektowała Agnieszka, artysta grafik, a jednocześnie moja koleżanka z licealnej ławki. Jej prace można podziwiać na blogu Krakowianka jedna. Napis powstał również przy pomocy plotera Silhouette, w którym zamiast noża użyłam niebieskiego, brokatowego długopisu ;)

Niebieskie święta 3 - tekst Agnieszki, szablon Moniki

Agnieszka zaprojektowała też napis z aniołem, który wykorzystałam na kartce pokazanej poniżej. Chociaż nie zamierzałam tym razem nadużywać ozdób na świątecznych kartkach, nie mogłam się oprzeć, żeby nie obsypać tej karteczki brokatem…

Niebieskie święta 5 - tekst Agnieszki

 

I jeszcze dwie karteczki eksperymentalne, tym razem kombinowałam z wycinanymi sylwetkami Św. Rodziny, ramkami i tłem. Muszę jeszcze popracować nad ostatecznym kształtem, bo nie bardzo jestem zadowolona z uzyskanego efektu. Zresztą, oceńcie sami.

 

Niebieskie święta 1

Niebieskie święta 4